Yardım S.S.S

 Neden utorrentt.net da film izlemeliyim?

utorrentt.net ticari kaygılardan öte, keyif için açılmış bir internet sitesidir. Ziyaretçilerimizi rahatsız edebilecek her türlü reklam ve tanıtımdan uzak durmaya çalışıyoruz ki bu güne kadar da hiçbir reklam almadan geldik. İleriki günlerde de site masraflarını karşılayacak minumum düzeyde reklam politikamız sayesinde sizlere rahatsızlık vermeyeceğiz.
utorrentt.net 1080p film izle sitemizdeki her film ve dizi minumum 1080p kalitede, hızlı yüklemeye uygun ve tek part HD şeklinde yüklenmektedir.
Adminlerimiz neredeyse günün 24 saati sitede online oldukları için her türlü istek ve sorunlarınıza hızlı cevap verebilmekteyiz.

2-Filmler donuyor, Filmler neden donuyor?

utorrentt.net ekibi olarak paylaştığımız tüm videolar ve fragmanları sitemize koymadan önce izliyoruz. Karşılaştığınız bu durumun olası sebepleri

  Cevap: Öncelikle şunu söylemeliyim ki sitemizdeki filmlerin donma ihtimali YOKTUR. Hiçbir film veya video donmaz (eğer donanımınız ve internet bağlantınız yetiyorsa) Sitemizdeki filmlerin görüntü kalitesi yüksek seviyede olduğu için donanımınızı zorlar (ekran kartı, ram, işlemci) gibi eğer yetersizse ya da eski bir bilgisayarınız varsa o zaman donar 1080p de. Bide filmlerde donma değil de duraksama gibi bir şey varsa sürekli oda internet hızınızla alakalı.(Bu ihtimal düşüktür çünkü TTNET’te bile sorunsuz izleniyor filmler ama olsun yine de belirteyim ben) Varsayalım ki donanımınız yettiği halde filmler donuyor.
 
1) Adobe Flash Playerınızı güncelleyin. ( https://get.adobe.com/tr/flashplayer/ )


2) Tarayıcı önbelleklerini temizleyin.  ( https://www.piriform.com/ccleaner/download ) bu adresten free ccleaner ı indirip kurun "boş alanı temizle" HARİÇ bütün her şeyi işaretleyin analiz yapıp temizleyin.


3) Tarayıcı olarak Son sürüm Firefox veya Google Chrome öneriyoruz. (https://www.mozilla.org/tr/firefox/new/ & https://www.google.com/intl/tr_tr/chrome/browser/desktop/index.html )

Bunların hepsini yaptınız ama hala donuyorsa o zaman donanımınız yetmiyor o yüzden 1080p de izlemek yerine 720p de sorunsuz izleyebilirsiniz. (Lütfen Bize Israrla Filmi Düzeltin Demeyin)

3) 1080p, 720p, Mikro HD Nedir?

1080p: 1920×1080 görüntülenme biçimi olan Full HD olarak tabir ettiğimiz görüntü kalitesidir. Daha yüksek çözünürlük değerleri bulunmasına rağmen filmler genelde en yüksek kalite olarak bu değerde içeriğe sahiptir.
720p: 1280×720 pikseldeki tarama değeridir. 1080p kaliteden biraz daha düşük olmasına rağmen, HD (high definition) yani yüksek çözünürlük kalitesinin başlangıç değeridir.
Mikro HD: Piyasadaki çoğu internet sitesinden gördüğünüz sahte hd videolardır. Bazı dönüştürme programları sayesinde videoya 720p ve 1080p seçenekleri eklenir ama görüntü kalitesinde artma olmaz. Aksine videonun 360p ya da 480p olan kalitesi daha da düşer.

4) Filmlerin bazıları neden part part?

  Cevap: Her şeyden önce kendimizi izleyenin yerine koyup bir sitede neler olmalı ya da neler olmamalı, filmlerin kalitesi, izleyenin düşüncesi, her şey bizim için önemlidir. Bizim amacımız kaliteli ve farklı bir site olmak o yüzden kendimize koyduğumuz prensiplerimiz var. Bir filmin en kaliteli sunumunu sizlerle paylaşmak istiyoruz ama bizim upload yaptığımız Google sunucusu tek seferde 10 GB aldığı için çoğu film tek part ve 7-10 gb arasıdır. 2 partlı filmler 10-20 GB arası 3 partlı filmler 20-30 gb arasıdır ki genelde büyük filmleri (yüzüklerin efendisi, hobbit) gibi yüksek kalitede paylaşmaya çalışıyoruz izleyenler daha çok keyif alsın diye. İnanın daha biz oturup da izlemedik o serileri.